Synthex Technologies Sp. z o. o.

to firma chemiczna, powstała z myślą o tym, aby oferować szeroką gamę usług związanych z syntezą unikalnych związków organicznych na potrzeby wszystkich branż przemysłu chemicznego, farmaceutycznego i nowoczesnych technologii. Od pomysłu, poprzez jego realizację, do wdrożenia w praktyce przemysłowej.

Synthex Technologies już od 2012 roku świadczy usługi w zakresie tzw. custom synthesis czyli syntezie związków organicznych na zlecenie. Specjalizujemy się przede wszystkim w syntezie wysokiej czystości wzorców metabolitów i zanieczyszczeń procesowych substancji aktywnych farmaceutycznie i agrochemikaliów.

 

Jednym z naszych głównych produktów handlowych jest 1-metylocyklopropen – hormon roślinny szeroko stosowany do przedłużania świeżości owoców, warzyw i kwiatów.

 

Prowadzimy również prace badawcze na zlecenie klientów jako CRO (Contract Research Organization) oraz w ramach własnych projektów naukowo-rozwojowych.

Obszary działania

Nasze produkty

Metabolity i zanieczyszczenia

Oferujemy ponad 50 związków  - metabolitów i zanieczyszczeń procesowych substancji aktywnych farmaceutycznie i agrochemikaliów. Jeśli czegoś brakuje w naszym asortymencie, to zachęcamy do bezpośredniego kontaktu.

1-Metylocyklopropen

Jesteśmy producentem kompleksu 1-metylocyklopropenu/α-cyklodekstryna, produktu wykorzystywanego szeroko do przedłużania świeżości owoców, warzyw i kwiatów

Ksantohumol

Ksantohumol to cieszący się coraz większym zainteresowaniem związek pochodzenia naturalnego występujący w szyszkach chmielowych. Opracowaliśmy metodę syntezy tej substancji.

Nasz zespół

DR ANDRZEJ WOLAN
PREZES ZARZĄDU

Jest współzałożycielem i Prezesem Zarządu firmy Synthex Technologies. W spółce odpowiada za nadzór nad projektami i zleceniami, a także naukowe i strategiczne kierownictwo nad zespołami merytorycznymi. Jego zainteresowania koncentrują się na syntezie i badaniach aplikacyjnych kwasów hydroksamowych, cieczy jonowych i związków organicznych. Jest także uczestnikiem i koordynatorem komercyjnych programów B+R. Prywatnie miłośnik (i zagorzały użytkownik) gitary oraz każdej dobrej muzyki.